Otomatik Kapı Sistemlerinde Öncü!

(0454) 214 00 57
Bize Ulaşın

(0454) 225 70 65
Bize Ulaşın

iletisim@ozturkgrup.com
Bize Yazın

Aliminyum Doğrama

Bugün için tarihten gelen ahşap, topraktan gelen alüminyum, petrolden gelen plastik, farklı özellikleri ile doğrama ürünlerinin belli başlı elemanlarıdır.

Çok yağışlı ortamlar için ahşap, çok güneşli ve gece – gündüz ile mevsimler arası sıcaklık farkının fazla olduğu bölgeler için ise plastik uygun malzemeler değildir. Buna karşılık her iklim koşulunda doğa şartlarına en dayanıklı malzeme alüminyumdur. Ayrıca ahşap ve plastik doğramalar çok sınırlı ebatlarda yapılabilirken, alüminyumu her ebatta uygulanabilme imkanı vardır.

Bu özellikleri alüminyumu doğrama malzemeleri içinde en uzun ömürlü kılmaktadır. Son yıllarda dünyaya paralel olarak ülkemizde de gelişen çevre bilinci içinde, doğrama imalatında kullanılan kimyasal ürünlerin gerek elde edilmesi, gerekse yok edilmeleri aşamasında oluşturdukları çevre kirliliği önem kazanmıştır.

Alüminyum, dünyada temiz maden olarak en çok bulunan boksitten, yine temiz bir enerji olan elektroliz yöntemiyle elde edildiğinden ve hurdası da tekrar alüminyum elde ediminde defalarca kullanılabildiğinden çevrecilik açısından idealdir. Başka bir açıdan bakıldığında, kullanıldığı yerlerde estetik açıdan çok güzel olan ahşabın doğrama malzemesi olarak kullanılması, azalan dünya varlıklarının ziyan edilmesi bakımından da sakıncalıdır. Bu nedenle de alüminyum tercih sebebi olmalıdır.

Gün geçtikçe azalan Dünya enerji kaynaklarının kullanımında ısıtma ve bunun ekonomik olarak sağlanması büyük önem taşımaktadır. Sabit pencerelerde dahi cam ve çerçeve kenarladında kaçan hava ihmal edilemeyecek ölçüdedir. Kaldı ki hareketli kanatlar arasındaki kaçak çok fazladır. Ayrıca bu hava kaçakları bina yüksekliğine göre değişir. Çünkü yüksekte hava basıncı artacağından kaçaklar fazlalaşır.

Koşulların çok değişik olması, doğrama sisteminde uygulanacak olan yalıtım tekniğinde birçok detayın dikkate alınmasını gerektirir. Ahşap, plastik ve yalıtımlı alüminyum, ısı yalıtım değerleri bakımından birbirinden çok farklı olmamalarına rağmen, alüminyum’un sınırsız profillendirme olanağına sahip olması, çok karmaşık yalıtım detaylarını sağlıklı ve ekonomik olarak uygulamasına imkan tanımaktadır. Bu özellikleri alüminyum’u alternatifleri arasında avantajlı kılmaktadır. Alüminyum, kullanıldığı mekanda bulunan her türlü cisim ile uyum sağlayabilecek seçeneği verebilen bir metaldir.

 

Bunun iki sebebi vardır;

 

Teknolojik açıdan sonsuz sayıda profil üretimi mümkündür.

Metalik veya lake görünümü verecek şekilde renklendirme imkanı vardır.

Metalik görünüm eloksal tekniği ile ayna parlaklığından, kahverengi, siyah, mavi, sarı tonları ve natural gümüş renginde verilebilir.

Lake görünüm ise elektrostatik toz boyama tekniği ile 100′ü aşkın renk seçeneğinde verilebilir.

Özetle; Fiyat + Performans + Ömür bileşiminde alüminyum RAKİPSİZDİR

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Bizi Arayın ! (0454) 214 00 57