Otomatik Kapı Sistemlerinde Öncü!

(0454) 214 00 57
Bize Ulaşın

(0454) 225 70 65
Bize Ulaşın

iletisim@ozturkgrup.com
Bize Yazın

Çelik Kapı Sistemleri

Gelişen dünyamız beraberinde birtakım sorunları da beraberinde getirmiştir. Bunların en başında güvenlik sorunu gelmektedir. Bu sorunla beraber lüks tüketim sınıfında yer alan çelik kapı da artık zaruri ihtiyaçlar listesinde yerini almıştır.

Çelik Kapılar, sac ve çelik lamalarla desteklenerek güçlendirilmiş, dışarıdan zorlamayla açılması imkânsız sağlam kapılardır. Her çelik kapı, çelik kapı değildir.

Bir çelik kapının sağlamlığını belirleyen çeşitli faktörler vardır. Bunlar; doğru imalat, doğru ölçü, doğru montaj ile doğru kapı bölümlerine yapılan doğru takviyelerdir.

Bir çelik kapını sağlam olabilmesi için; İmalat esaslarına uygun olması, ölçü esaslarına uygun olması,montajda da önce köşebent kör kasa duvara giydirilip, onun üzerine tek parça kasa kaynatılmalıdır.

Çelik kapıya çelik zırhı uygulanmalı; 7 ayrı parçadan oluşan bu destek sistemi; kapının hırsızın müdahale edeceği bölgelerini takviye etmek amacıyla hazırlanmış 7 ila 10 mm. arasında değişen kalınlığa sahip lamalardan ve kancadan oluşur.

Bir çelik kapı firması bu özelliklere uymuyorsa ürettiği kapılar sağlam ya da açılmayan çelik kapı sınıfına giremez.

 

ÇELİK KAPI KASASI NEDİR?

 

Çelik kapınızın, duvara monte edilen bölümüdür. Genellikle her marka çelik kapıda kasa bölümü 2 mm. DKP sacdır. Çelik kapınızın, güvenli ve sağlam olabilmesi için kasanın bazı özellikleri olması gerekir.

Çelik kapı kasasındaki mil yuvası en az 5 mm. çelik ile güçlendirilmiş olmalıdır. Kullanılan kilit markası ve özelliği ne olursa olsun; Kilitten çıkan miller, her çelik kapıcının kalınlığını 2 mm. olarak belirlediği kasanın mil yuvasına girer.

O halde mantıklı ve pratik bir yöntemle bu bölümlerin çelikle desteklenmesi şarttır. Kapı kasasını tamamen çelikten imal etmek mümkün olmayacağından; kasasının kilit mil yuvasının çelik lamalarla (içi dolu çelik) desteklenmesi gerekir.

Ayrıca bu da yeterli değildir. Kapınızın montaj sonrası kesin olarak esnememesi gerekir. Bu da ancak doğru montaj yöntemiyle sağlanır. Size en uygun çelik kapı ihtiyacını belirleyebilmemiz için iletişim bilgilerimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Bizi Arayın ! (0454) 214 00 57