Otomatik Kapı Sistemlerinde Öncü!

(0454) 214 00 57
Bize Ulaşın

(0454) 225 70 65
Bize Ulaşın

iletisim@ozturkgrup.com
Bize Yazın

Fotoselli Kapı Sistemleri

Fotoselli kapı, radarlı kapı ve otomatik kayar kapı, (yanlış bir ifade) olarak da piyasada bilinir. Fotoselli Kapı sistemlerinde en çok tercih edileni yana kayar modelidir. Hatta % 98′i diyebiliriz. Diğerleri ise dairesel yana kayar, teleskobik, döner kapı sistemleridir. En hesaplı olanı yana kayar fotoselli kapı sistemleridir. Yana kayar fotoselli kapı sistemlerinde de en çok tercih edileni iki sabit iki hareketli kanat tipidir. Fotoselli kapı için net genişlik önemli bir detaydır. Genişlik için en ideal mesafe 160 – 180 cm.’dir (sabit kanatlar ile 320 – 360). En ideal yükseklik de 210 – 220 cm. gibidir. Bu yüksekliğin üstü sabit düşünülmelidir. Bu yükseklik kapıyı daha estetik gösternektedir. Kilit sistemi piyasada genellikle mekanik tercih edilir.

Ek bir maliyet getirmez. Fotoselli kapı için düşünülen yer akşamları güvenli değilse önüne kepenk veya ferforje korkuluk düşünülmelidir. Fotoselli kapı sistemlerinde en çok karşılaşılan ölçü aralığı 3 m. x 2 m.’dir. Bu ölçüdeki bir kapı için 3.000 TL. gözden çıkarılmalıdır. Bu fiyat cama, ölçüye, renge, kapı ağırlığına, akü talebine göre değişebilir. Düşündüğünüz yerin ölçüsünü bize bildirirseniz size net fiyat teklifimizi sunabiliriz. Tasarımlarınızda, güzel bir binaya bir de fotoselli otomatik kapı koymazsanız son noktayı koyduğunuzu malesef söyleyemeyeceğiz.

Gelin, olmuşken tam olsun, bir de girişi otomatik yapalım. Kışın sıcaklığınız kaybolmasın, yazında klimanız boşuna çalışmış olmasın. Soğuk havalarda kapıyı kapalı tutması için görevli istihdam etmenize de gerek yok. Menteşeli kapılarda kanadın taradığı alanı pek etkin kullanamazsınız. Belli bir kullanım alanını öldürür. Ama yana kayar kapılarda böyle böyle bir dert yoktur. Girişinize bir zerafet katacak olan fotoselli kapı sistemleri ile artık kapıyı açık bıraktılar diye kızmayacaksınız.

Radarlı kapılar olarak da bilinen “FOTOSELLİ KAPI SİSTEMLERİ” harekete duyarlı radarları ile otomatik olarak açılır. Bir hususa daha dikkatinizi çekmek isteriz. Uygulanacak yerde rüzgar faktörüne dikkat edilmelidir. Düşünülen yerin önü açık arazi ise ve çok kuvvetli rüzgar var ise fotoselli kapıyı düşünmemelidirler veya fotoselli kapı içte kalmalı önüne bir rüzgarlık tasarlanmalıdır. Giriş; radarlı, şifreli, parmak izi ile, buton kontrollü, uzaktan kumandalı olabilir.

Bunun önceden belirtilmesi gerekmektedir. Nadir de olsa döner kapılar şu anda tercih edilmeye başladı. Fiyatı daha önceleri çok yüksek idi. Ama şu aralar standart bir döner kapının fiyatı 25.000 TL. civarında. Bu tip kapıları da değerlendirmeye almanızı tavsiye ederiz. Montaj süresi biraz uzun sürse de prestij için tercih edilebilir.

FOTOSELLİ KAPILARIMIZIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Taşıma kapasitesi 80 + 80 kg. Açılma hızı 250 – 500 mm. / sn. ayarlanabilir.

Açık kalma süresi 0,5 – 30 sn. ayarlanabilir.

Voltaj aralığı; 150 – 320 V / AC.

Elektrik kesintisinde 4-6 kg kuvvetinde uygulanacak güçle açılabilir.

Sessiz sarsıntısız uzun ömürlü fırçasız DC motor.

Radarların mikrodalga olması ancak hareketi algılama avantajını gerektirir.

Radarlarda hassasiyet ayarı seçeneği vardır.

Fotoselli kapının kapanması sırasında arada kalan insan veya cisimlerin güvenliği için emniyet fotoseli bulanmaktadır.

 

 

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Bizi Arayın ! (0454) 214 00 57